.
يكشنبه 1 اسفند 1395.

فايروال چيست ؟
فایروال میتواند یک دستگاه سخت افزاری و یا یک برنامه نرم افزاری و یا ترکیبی از هردو باشد. یک فایر وال خوب میتواند جلوی دسترسی هکرها بداخل کامپیوتر شما را بگیرد، در ضمن نمیگذارد هیچگونه اطلاعاتی بدون اجازه شما از کامپیوترتان خارج شود. فایروال نمیتواند مستقیما جلوی حمله ویروسها را بگیرد اما گاهی جلوی ویروسها را برای ارسال ایمیل از یک کامپیوتر آلوده میگیرد. اگر از طریق یک اتصال دایم باند پهن مانند DSL یا Cable به اینترنت وصل هستید، حتما به یک فایروال نیاز دارید. معمولا اتصالات باند پهن همیشه وصل و بصورت اشتراکی هستند که کار ورود به کامپیوتر شما را ساده تر میکنددر صورت دستيابی سايرين به سيستم شما ، کامپيوتر شما دارای استعداد بمراتب بيشتری در مقابل انواع تهاجمات می باشد .  شما می توانيد با استفاده و نصب يک فايروال ، محدوديت لازم در خصوص دستيابی به کامپيوتر و اطلاعات را فراهم نمائيد .

ادامه مطلب ...

ملزومات سفر : ( قابل توجه کسانی که برای بار اول می خواهند به سفر خارجی بروند )

  تهيه گذرنامه (پاسپورت):

 بر اساس قوانين معاهده بين المللي، گذرنامه مدركي است كه از طرف دولت صادر مي گردد و در آن خطاب به كشورهاي خارجي عنوان شده كه فرد دارنده اين مدرك تبعه كدام كشور است و تقاضا شده تا زماني كه در خارج از كشور به سر مي برد از حمايت و كمك هاي قانوني آن كشورها برخوردار گردد. گذرنامه يك مدرك مسافرتي ضروري و قابل كنترل براي مقامات امنيتي و مهاجرت است كه در مرزها شما را متوقف و در صفحات داخلي آن تاريخ ورود و خروج را ثبت مي نمايند.

ادامه مطلب ...

۱- هرگز نسبت به حمل وسايل و اسناد و مدارك شخصي خود از محيط زندگي و كار بي تفاوت نباشيد.

برخي افراد در جيب، كيف و ديگر وسايل شخصي خود اسناد و مدارك يا ‏‏‏‏كاغذهاي يادداشت و ... قرار داده و به همراه خود حمل مي‏كنند. اين كار موجب مي‏گردد افراد ديگر به‏طور تصادفي به اين اسناد دسترسي پيدا كنند.

ادامه مطلب ...

۱- هرگز تلفن همراه خود را در اختيار ديگران قرار ندهيد.

سيم كارت تلفن همراه به‏راحتي قابل كپي برداري بوده و ديگري به‏راحتي مي‏تواند از سيم كارت و هم‏چنين اطلاعات ذخيره شده در آن (‌شماره‏هاي ذخيره شده، ‌پيغام‏ها، قرارها و ... ) كپي برداري نمايد.

از آن‏جا كه اطلاعات ذخيره شده در دستگاه تلفن همراه، بخشي در حافظه دستگاه قرار مي‏گيرد، بايد همواره هنگام تعويض و فروش يا ‏‏‏‏تعمير گوشي تلفن همراه، اطلاعات ذخيره شده در حافظه گوشي را پاك نمائيد

ادامه مطلب ...

۱) هوشياري و حساسيت مردم نسبت به وقايع امنيتي، شكست توطئه هاي دشمنان اين مرزو بوم كهن را در پي دارد. 
۲) امنيت ملي كشور در گرو  مشاركت تك تك مردم ايران اسلامي در تأمين امنيت عمومي است.

ادامه مطلب ...

بيار باده و اول به دست حافظ ده              به شرط آن كه زمجلس سخن به در نرود
مقدمه:
سازمان هاي اطلاعاتي با استفاده از شيوه ها و شگردهاي نوين سعي در كسب اطلاعات محرمانه در ابعاد مختلف را داشته و از آن در راستاي ضربه زدن به كشور بهره برداري مي نمايند.
عليرغم پيشرفت هاي گوناگون و خيره كننده اي كه در ابزار و ادوات جاسوسي بدست آمده ، سرويس هاي اطلاعاتي بر اين باورند كه نيروي انساني مطمئن ترين و كارآمدترين سرمايه براي دستيابي به اطلاعات پنهان مي باشد. لذا به حيله هاي گوناگون سعي در نزديك شدن به نخبگان ، متخصصين و عناصر علمي و دانشگاهي كشور را داشته و نسبت به جذب و جاسوس كردن آنها اقدام مي نمايند.

ادامه مطلب ...

تمامی حقوق این سایت متعلق به واحد آموزش اداره کل حراست دانشگاه اصفهان می باشد